Burza przerwała Air Show w Radomiu

Napisane przez:

W weekend w Radomiu odbywały się pokazy lotnicze Air Show Radom. Wokół lotniska zgromadziło się ponad 50 tysięcy obserwatorów i fanów lotnictwa. Wszystko przebiegało zgodnie z planem do niedzielnego popołudnia. 

W niedzielę około 14 nad podradomskim lotniskiem w Sadkach przeszła silna burza. Jak wyglądała ta burza widać doskonale na skanach radarowych z godziny 14.

-Reklama-

-

Burza wzmacniała się przy każdym kolejnym skanie radarowym. Było widać, że burza generuje bardzo silne opady deszczu, być może nawet gradu. W momencie uderzenia w Radom burza charakteryzowała się zbitym, silnym rdzeniem. Jej liniowa struktura przyczyniła się do silniejszych porywów wiatru jakie burza niosła na swym czele. 

Wiatr przewracał plastikowe krzesełka, zniszczeniu uległo kilka namiotów. Jeden z balonów reklamowych przewracając się ranił kobietę. Ogólnie w skutek nawałnicy rannych zostało kilkanaście osób. W skutek paniki, zagubiło się wiele dzieci. Na szczęście przy sprawnych działaniach Policji i organizatorów, wszystkie pociechy znalazły swoich opiekunów. Pokazy lotnicze zostały wznowione po kilkudziesięciu minutach. Wszystkie zdjęcia pochodzą z serwisu radom.wyborcza.pl

 

 

(fot. ilustracyjne. pixabay.com), fot z imprezy gazeta.pl oddział Radom.

Tagi wpisu:
·
Kategorie wpisu:
Burze · Inne hobby · Samoloty

Comments are closed.