Nadciąga silna wichura. Czy dotrze do Polski?

  • 4 Miesięcy temu

Jeszcze na dobre ni umilkły echa potężnej Ofelii, a Wyspy Brytyjskie znów muszą przygotować się na uderzenie silnego wiatru.

aktualne położenie

 

Wszystko to przez silny niż, który wielkimi krokami zbliża się do Irlandii. W chwili obecnej układ jest jeszcze daleko od Wysp Brytyjskich,jednak jego uderzenie w Irlandię prognozowane jest na sobotnie popołudnie. Służby meteorologiczne na Wyspach wydały ostrzeżenia przed silnym, punktowo niszczącym wiatrem. Siła wiatru może sięgać nawet 130 km/h. Wiatr o takiej sile może wyrywać drzewa z korzeniami i niszczyć zabudowania. Niestety, najgorsza sytuacja prognozowana jest dokładnie w tych samych regionach, w które z wielką siłą kilka dni temu uderzyła Ofelia. Będą to zachodnie i południowe wybrzeża Irlandii, a także zachód Wielkiej Brytanii. 

-Reklama-

sobota, godzina 15:00

 

Na szczęście modele są dość zgodne co do dalszej wędrówki tego silnego niżu. Wchodząc nad Wyspy Brytyjskie zacznie się on wypełniać tracąc znacząco na sile. Nic nie wskazuje na to, by mieszkańcy Polski dostali się pod jego wpływ. Tym samym nie grozi nam uderzenie wiatru, takie jak choćby podczas przechodzenia niedawnego niżu wtórnego nazwanego „Ksawerym”.

-Reklama-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.