Silne załamanie pogody w RPA. Nawałnice i śnieżyce

W RPA mamy obecnie środek wiosny, a pogoda codziennie dostarcza mieszkańcom nowych atrakcji. Pisaliśmy już o sypiącym tam śniegu. Dziś wspominamy o serii silnych burz, które przyniosły duże szkody.

Do silnego załamania pogody doszło w południowej Afryce w poniedziałek i wtorek. W tych dniach nad wieloma regionami RPA przetaczały się silne burze z nawalnymi opadami deszczu. Są również doniesienia o kilku tornadach, z czego jedno było naprawdę silne, oszacowano je na siłę F2. W wielu miastach doszło do poważnych zniszczeń w skutek wiatrów prostoliniowych. Poniżej prezentujemy Wam film z Johannesburga.  Autorem nagrania jest Don Blacksam. 

Burze prócz silnego wiatru i nawalnych opadów deszczu przynosiły opady gradu. Grad miał w wielu miejscowościach średnicę przekraczającą 4-5 centymetrów. O tym, z jak potężnymi gradobiciami mielismy do czynienia w RPA niech świadczy poniższy film autorstwa Blue Serve Media.

-Reklama-

Dramatyczne nagranie powodzi będącej następstwem nawałnicy. Autorem nagrania jest Elsie Akue. Równie koszmarnie wygląda powódź z nagrania numer dwa, którego autorem jest Avi Ramjan. Tutaj zobaczyć możemy bardzo silną powódź błyskawiczną w miasteczku Durban.

 

 

-Reklama-