Zima w RPA wciąż nie odpuszcza

Pewnie wielu z Was zdziwimy jednak w RPA spadł śnieg. Zdziwimy Was jeszcze bardziej, gdyż napiszemy, że zima w RPA nie jest niczym dziwnym. 

Zima w RPA trwa od maja do września. Jest raczej wilgotna i łagodna niż mroźna i sroga, jednak śnieg również nie jest rzadkością. Zimę w RPA możemy porównać do zim z jakimi mają do czynienia mieszkańcy Włoch. Przez większość czasu jest ona łagodna, lecz zdarzają się incydenty z napływem chłodniejszych mas powietrza. W takich warunkach opady śniegu nie są niczym nadzwyczajnym. 

Jako przykład dość ekstremalnych różnic temperatur w okresie południowo-afrykańskiej zimy podajmy rekordy temperatury za miesiąc lipiec (środek zimy w RPA). Okazuje się że były lata, gdy w lipcu termometry wskazały nawet 29 stopni Celsjusza, jednak były również takie gdy temperatura spadła do -2 stopni. Widzimy więc, że pogoda podczas zimy w RPA jest nieprzewidywalna. Poniższe nagranie jest o tyle ciekawe, że obrazuje dość silne opady śniegu w dniu wczorajszym. Przypomnijmy, zima w RPA skończyła się we wrześniu, mamy tam obecnie wiosnę ze średnią temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza.

-Reklama-

-Reklama-