Zorza polarna nad Polską

Zgodnie z prognozami, nad naszą częścią Europy wczorajszej nocy można było obserwować zorze polarną. Dziś ponownie są na to szanse.

Burza magnetyczna na Słońcu trwa. Osiągnęła właśnie kategorię G3. Dodatkowo obserwacjom zorzy sprzyja wiatr słoneczny. Wszystkie te czynniki składają się na to, że zachęcamy dzisiejszej nocy do zapolowania na zorzę polarną. Pogoda będzie sprzyjała. W zasadzie nad całym krajem dzisiejsza noc będzie bezchmurna. W Polsce zachodniej i północnej temperatury w nocy nie powinny spaść poniżej 10 stopni. Na wschodzie będzie chłodniej, słupki rtęci spadną do nawet 5 kresek. Jednak zanim to nastąpi, przed obserwatorami pierwsza, dużo cieplejsza część nocy, więc nic nie staje na przeszkodzie wykorzystać te godziny do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 

Aby zachęcić Was do spakowania sprzętu fotograficznego i ruszeniu za miasto mamy dla Was zachętę (pamiętajcie, miasto zostawiacie zawsze za plecami, obserwujecie północny nieboskłon). Poniższe fotografie pochodzą z wczorajszej nocy, z Polski. Wykonał je Mateusz Matusiak. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i świetnych fotek. Każdy, kto choć raz próbował fotografować zorzę polarną nad Polską wie, jak trudno jest zrobić zdjęcia z tak widocznym zjawiskiem zorzy.

-Reklama-

GOTOWOŚĆ ZORZOWA PRZEDŁUŻONA O KOLEJNĄ DOBĘ 28/29.09Burza magnetyczna rozwinęła się do silnej kategorii G3, trwa do…

Posted by Polski AstroBloger on Thursday, 28 September 2017

 

-Reklama-