Aktywne burze przechodzą nad Polską. Lokalnie pada grad i występuje dużo wyładowań

  • 18 maja 2018

Wpływ na pogodę w kraju ma układ niskiego ciśnienia ulokowany na pograniczu ukraińsko-białoruskim. Wschodnie dzielnice Polski pozostają w strefie frontu okluzji, natomiast nad zachodnią połowę RP nasuwa się klin wyżu znad Wysp Brytyjskich. Front chłodny przemieszcza się obecnie z północnego-zachodu na południowy-wschód.

Obecne zobrazowania radarowe, jak i też satelitarne oraz detektory wyładowań ukazują, że nad Polską mamy kolejny burzowy dzień w ostatnich dniach.

Aktywne burze obserwowane są w rejonie Ostrowa Wielkopolskiego, Borka Wielkopolskiego, jak i też Kępna. Dane radarowe wskazują, że na tamtym obszarze uformował się burza multikomórkowa spełniająca kryteria klastra burzowego. Na swej trasie generuje opady gradu, silny deszcz, jak i też dużą ilość wyładowań.

Przemieszcza się ona z północy na południe. Kolejne pioruny odnotowane zostały też w okolicach Wielunia i Bełchatowa.

-Reklama-

-

Niedawno wyładowania atmosferyczne wystąpiły w rejonie Parczewa, Wisznic i Firleja. Grzmiało również koło Świdnika, Piask oraz Jaszczowa. Zagrzmiało także na północny-zachód od Krasnegostawu. Chmury burzowe z piorunami pojawiły się także na Podlasiu.

Dane z detekcji wyładowań

Radar, produkt CMAX, IMGW-PIB

Zdjęcie satelitarne za ostatnie 2 godziny

Burze stopniowo zaczną zanikać pod wieczór, a całkowicie ustaną do pierwszej części nocy z piątku na sobotę.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ POD ADRESEM PONIŻEJ

http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

-Reklama-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.