Asteroida bardzo blisko ziemi

  • 11 Dni temu

W obecnym tygodniu blisko naszej planety przeleciały dwie asteroidy. Pierwsza minęła Ziemię we wtorek. Jednak znacznie ciekawsza z punktu widzenia zagrożenia wydaje się być asteroida, która minie Ziemię w dniu dzisiejszym. Jeden z amerykańskich programów badawczych podlegającym NASA wykrył zagrożenie. Zbliżająca się do naszej planety Asteroida nazwana roboczo 2018 CB przeleci w naprawdę małej jak na kosmos oczywiście odległości. NASA odkryło jej istnienie 4 lutego, wiec całkiem nie dawno.

Obiekt kosmiczny minie Ziemię w odległości 64 tysięcy kilometrów. Dużo? No to dla porównania napiszemy, że jest to odległość pięciokrotnie mniejsza niż odległość Księżyca od naszej planety. Jeśli chodzi o odległości kosmiczne to na prawdę bardzo mały dystans. Naukowcy szacują, że asteroida ma 15 do 40 metrów średnicy. Oczywiście uderzenie obiektu tej wielkości w Ziemię spowodowałoby olbrzymie szkody. Szacuje się, że jest to obiekt większy od skały, która wpadła w naszą atmosferę nad rosyjskim Czelabińskiem w 2013 roku. 

Asteroida zbliży się do Ziemi dziś o 23.30 naszego czasu. Niestety wielkość asteroidy nie pozwoli dostrzec go zarówno gołym okiem, jak i przy pomocy większości amatorskich teleskopów.

-Reklama-

-Reklama-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.