Ciepła i burzowa noc w Polsce. Lokalnie burze mogą być gwałtowne

Piątek upłynął w Polsce pod znakiem zróżnicowanej pogody. Na północy dominował system frontów atmosferycznych. Natomiast południe kraju to napływ gorących, zwrotnikowych mas powietrza. Lokalnie w Polsce południowej było nawet upalnie. Na pograniczu tych dwóch stref zupełnie różnej pogody doszło w piątek do rozwoju gwałtownych burz.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda w nocy

Noc nie przyniesie wielkich zmian w pogodzie. Nadal w Polsce południowej i wschodniej będzie dużo cieplej niż na zachodzie i północy kraju. Nadal południe będzie pogodne, a na północy Polski padał będzie deszcz. W pasie od Ziemi Łódzkiej, Mazowsza po Podlasie możliwy jest w nocy dalszy rozwój gwałtownych burz.

W Polsce południowej i wschodniej podczas nadchodzącej nocy będzie nawet 18 stopni na plusie. Pas Polski centralnej to temperatury na poziomie 13-15 stopni ciepła. Najchłodniej nad morzem. Na Pomorzu zachodnim nawet poniżej 10 stopni Celsjusza.

wiatr w nocy w polsce

W pierwszej części nocy w Polsce mocno wiał będzie wiatr. Nad morzem jego porywy sięgać mogą nawet 80 km/h. Podczas przechodzenia burz, w centrum i na północnym wschodnie kraju porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze. Z każdą godziną podczas nadchodzącej nocy porywy wiatru będą słabły. W drugiej części nocy wiatr zaniknie całkowicie nad Polską południową i centralną. Na północny lekkie porywy wiatru możliwe będą do rana.