Ciepła noc w Polsce. Przymrozki nie wystąpią. Brak opadów

Noc z poniedziałku na wtorek nie przyniesie specjalnych zmian w pogodzie. Niestety nadchodząca noc nie przyniesie opadów w naszym kraju. Susza nadal się pogłębia. Stan wody w rzekach zaczyna być alarmująco niski. Rozpoczynający się tydzień przyniesie opady deszczu i burze, ale jeszcze nie podczas nadchodzącej nocy.

Dobrą wiadomością jest, że nadchodząca noc będzie ciepła w Polsce. Najchłodniej, bo 3-4 stopnie będzie podczas nadchodzącej nocy na Suwalszczyźnie.

Prognoza pogody (IMGW-PIB)

Na pozostałym obszarze kraju termometry wskażą dziś w nocy od 6 do 8 stopni powyżej zera. Chłodniej, bo około 4 stopni będzie w górach i na obszarach podgórskich. Przymrozki nie wystąpią w Polsce podczas dzisiejszej nocy.

Wiatr dzisiejszej nocy będzie odczuwalny. Praktycznie tylko na zachodzie bezwietrznie. Na pozostałym obszarze Polski wiatr w porywach wiać może z prędkością do 50 km/h. Nie będzie to jednak wiatr silny.

Tak pisaliśmy we wstępie do prognozy nocnej, nie spodziewamy się nad Polską opadów deszczu podczas dzisiejszej nocy. Te występować zaczną od dnia jutrzejszego, o tym jednak w naszych kolejnych wpisach pogodowych.