Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Cieplejsza, lecz nadal zimna noc nad Polską. Przymrozki nie wystąpią

pogoda noc


Polska znajduje się pod wpływem rozległego ośrodka wysokiego ciśnienia. Dlatego sobota minęła pod znakiem bardzo pogodnej aury. Sytuacja ta nie zmieni się również podczas nadchodzącej nocy. Jedynym minusem bezchmurnej nocy będą dość duże spadki temperatur.

Temperatury w nocy spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Spowodowane będzie to radiacją ciepłego powietrza przy bezchmurnym niebie, ale również spływem chłodnych, arktycznych mas powietrza z północy Europy.

temperatura noc

Najchłodniej podczas nocy z soboty na niedzielę będzie na wschodzie kraju. Tam termometry w najchłodniejszym momencie nocy wskażą ledwie 7 stopni powyżej zera. Cieplej w centrum, 7-9 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci nie spadną poniżej 9 stopni ciepła. Nigdzie w kraju nie prognozujemy wystąpienia przymrozków podczas nadchodzącej nocy.

Tak jak wspominałem to będzie bezchmurna noc w Polsce. W związku z tym nie prognozujemy opadów nad Polską. Nie wystąpią również burze. W pasie Polski centralnej może odczuwalnie wiać wiatr. Nie będą to porywy silne. Prędkość wiatru w nocy nie przekroczy 20 km/s. Z każdym dniem robiło się będzie cieplej w Polsce. W środku tygodnia słupki rtęci wzrosną do nawet 28 stopni Celsjusza. Szerzej pisaliśmy o tym w tym wpisie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk