Deszczowa noc w Polsce. Burze będą zanikać

Czwartek mijał pod znakiem frontu atmosferycznego w centrum i na wschodzie kraju. Na zachód spłynęło chłodniejsze powietrze polarno morskie. W centrum i na wschodzie Polski rozwijały się burze w strefie przedfrontowej. Na zachodzie burze powstawały w chwiejnej, chłodnej masie powietrza. Sytuacja zmieni się w nocy. Burze zaczną zanikać, a ich miejsce zajmą już tylko opady deszczu. Deszcz będzie miał charakter lokalny, a opady z każdą godziną nocy będą słabły. Największe szanse na deszcz mają mieszkańcy Polski centralnej i północnej.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda w nocy

W nocy największe szanse na burze będą mieli mieszkańcy Polski północno wschodniej. Burze trwały w tym regionie do późnego popołudnia, czyli momentu, gdy pisaliśmy prognozę pogody na nadchodzącą noc.

To będzie umiarkowanie ciepła noc w Polsce. Najchłodniej na zachodzie kraju, gdzie słupki rtęci spadną do około 10 stopni Celsjusza. Pas Polski centralnej od Pomorza, przez Mazowsze po Małopolskę to 12 stopni. Najcieplej na południowym wschodzie, gdzie termometry podczas nadchodzącej nocy wskazywać mogą do 14 stopni.

Wiatr nie będzie nam dokuczał podczas nocy z czwartku na piątek. Silniejsze porywy wiatru zdarzyć się mogą w centrum kraju. Podczas przechodzenia słabnących burz wiatr powiać może nawet do 70 km/h. Jednak wiatr wiejący z taką siłą zdarzyć się może wyłącznie lokalnie.