26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Dobre wieści pogodowe. Prognoza pogody na niedzielę

Pogoda na niedzielę

Przed nami ładny i w większości regionów pogodny dzień. W niedzielę dostaliśmy się pod wpływ wielocentrycznego wyżu, który kształtuje pogodę w całej Europie Środkowej.

Pogoda na niedzielę

Ciśnienie nad Polską wzrośnie aż do 1020 hPa. W wielu regionach Polski w niedzielę będzie bezchmurnie. Oczywiście w związku z tym dziś nad Polską nie występowały będą opady. Nie będzie padał ani śnieg, ani deszcz. Przed południem chmury zalegały będą jeszcze we wschodniej części Polski. Z każdą godziną rozpogodzenia postępowały będą z zachodu również do wschodniej części Polski. Już po południu bezchmurnie będzie w całym kraju.

Pogodna niedziela 26 grudnia

Niedziela będzie ostatnim dniem, gdzie w Polsce występowały będą przymrozki w dzień. Z każdą godziną niedzielnego dnia obszar przymrozków i niskiej temperatury ograniczał będzie się do regionów wschodnich i południowych. Poniedziałek to już dodatnie temperatury w całym kraju.

Temperatura w Polsce

Niedziela przyniesie nasilające się porywy wiatru. Strefa wiatru nadciągała będzie z zachodu i z biegiem dnia obejmie również regiony centralne i wschodnie. Niedziela będzie pierwszym dniem kilkudniowego okresu silnego wiatru w Polsce.