Dynamiczny niż nad Polską. Stan na 15:30

Napisane przez:

Nad Polską nadal obserwujemy silne opady deszczu związane z aktywnym niżem Vadjma. Prócz intensywnych opadów deszczu niż wymusza również powstawanie licznych komórek burzowych.

Gdzie pada najmocniej?

W chwili obecnej strefa opadów opuszcza Lubelszczyznę i Podkarpacie. Przemieszczając się dalej na zachód i północ opady objęły już południowe Podlasie, całe Mazowsze, łódzkie, świętokrzyskie, Śląsk i Opolszczyznę. To właśnie te regiony w najbliższych godzinach narażone są na intensywne, momentami ulewne opady deszczu. Dodatkowo, do Polski południowo-wschodniej w najbliższych godzinach wkroczy strefa burz, które utworzyły się w rozpogodzeniach tuż za pierwszą strefą opadową. 

Gdzie przechodzą burze?

Prócz wspomnianych burz, które rozwijają się w zachodniej części Ukrainy, grzmi w wielu miejscach Polski. Obecnie najaktywniejsza struktura burzowa przemieszcza się na północ od Łodzi. Burza ta mknie na Kutno i dalej na zachód. Uwaga, burza jest bardzo aktywna elektrycznie. Burzowo jest również w Wielkopolsce, przed czołem strefy związanej z niżem. Grzmi w Turku, Jarocinie, czy na zachód od Grodziska Wielkopolskiego. Kilka komórek burzowych obecnych jest również w lubuskim. Grzmi w Nowej soli, na północ od Żar. W najbliższych godzinach burze nadal nękały będą pas od Podlasia, przez Kujawy, Wielkopolskę, po zachodnie Pomorze.

-Reklama-

-

Tagi wpisu:
· · · ·
Kategorie wpisu:
Burze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.