14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Mgły i zachmurzenie. Prognoza pogody na wtorek 10 listopada

Pogoda na niedzielę

Dzisiejszy dzień nadal zdominowany będzie przez “zgniły wyż” nad Polską. Czeka nas sporo chmur piętra niskiego, w wielu miejscach przez długi cas utrzymają się poranne mgły. Szanse na przejaśnienia są raczej niewielki. Największe prawdopodobieństwo słońca mają mieszkańcy Polski południowej i zachodniej.

Temperatura wtorek

Pogoda we wtorek nie zaskoczy nas niczym jeśli chodzi o temperatury powietrza. Będzie to kolejny dzień, gdy słupki rtęci nie przekroczą 10 kresek powyżej zera. W całym kraju w okolicach 6-8 stopni. Do dziewięciu kresek może dojść temperatura w południowo wschodniej Polsce. W przypadku dłuższych, lokalnych rozpogodzeń temperatury powędrować mogą do 9 stopni Celsjusza. Jednak z prawdopodobieństwo dziś na dłuższe chwile ze słońcem jest niskie.

Poranne mgły i zachmurzenie

Poranek przyniesie gęste mgły w wielu miejscach kraju. Najwięcej mgieł spodziewamy się na północnym wschodzie i na obszarach podgórskich. Mgły na Podlasiu i Mazurach mogą utrzymywać się w zasadzie przez cały dzień co widać na poniższej mapie prognozy mgieł i zachmurzenia na wtorkowe popołudnie.

Mgły w Polsce

Po południu i wieczorem obszar całego kraju powinien znajdować się już pod chmurami. Pomimo, że chmury zalegały będą nad krajem praktycznie przez cały dzień, nie spodziewamy się opadów w Polsce. Pamiętajmy, że pozostajemy pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia, który znacznie hamuje rozwój chmur w pionie.