Opady śniegu zbliżają się do Polski. Przyniesie je front okluzji

  • 9 Dni temu

Po dynamicznym początku miesiąca nadeszła chwilowa stabilizacja w pogodzie. Jednak nie na długo. Do Polski zmierza rozmywający się front okluzji, za który odpowiedzialny będzie niż ulokowany w rejonie Islandii.

Dzisiaj Polska znajduje się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Nadchodzi jednak zmiana pogody, która związana będzie z nasunięciem się zatoki niskiego ciśnienia, za którą odpowiedzialny ma być niż z rejonu Islandii.

Prognoza sytuacji synoptycznej na dzień 11.02.2018 r. godzina 12 UTC

-Reklama-

Jutro do końca dnia cała Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem o imieniu „ONDRA” i wtórnym ulokowanym w pobliżu Cieśniny Duńskiej. Układy niskiego ciśnienia te prowadzić będą front okluzji, który wkraczać zacznie w drugiej części jutrzejszego dnia do Polski od zachodu.

Natężenie ma być przeważnie niskie, spodziewane są opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem i deszczu o niskim natężeniu, które stopniowo przemieszczać mają się na wschód kraju. W poniedziałek dotrą nad wschodnią Polskę.

Prognoza sytuacji synoptycznej w okresie od 12.02.2018 r. do 14.02.2018 r.

Powyższe grafiki ukazują początkową dominacje mało aktywnego frontu okluzji, rozmywającego się w polu podwyższonego ciśnienia. Tuż za frontem na początku tygodnia zacznie nasuwać się klin wyżu znad Azorów, natomiast dalsza wędrówka zokludowanego frontu blokowana będzie przez kolejny wyż. Tym razem rosyjski. Front ten rozmyje się najprawdopodobniej we wtorek nad naszym krajem.

We wtorek Polska znajdzie się w sporej części w zasięgu wyżu rosyjskiego. W okolicach czwartku pogodą zacznie sterować u nas Ocean Atlantycki.

Jutro tylko we wschodniej Polsce, termometry pokażą w okolicach zera. Na pozostałym obszarze prognozowane są dodatnie temperatury w ciągu dnia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek największy mróz na wschodzie, natomiast w zachodniej Polsce w okolicach zera stopni.

SZCZEGÓŁOWE PROGNOZY  DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

-Reklama-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.