Nawałnice znów dają o sobie znać w USA

Dawno nie pisaliśmy nic o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pisała cała Polska przy okazji wizyty ich Prezydenta. My o pogodzie nie pisaliśmy prawie nic. Nadrabiamy więc zaległości, gdyż w USA dzieje się bardzo wiele. Oczywiście chodzi o nawałnice, które od kilku dni dają się we znaki mieszkańcom wielu regionów.

Zacznijmy od miast Butler w stanie Pensylwania. Miasto po przejściu nawałnicy wygląda tak jak na pierwszym filmie. Na filmie kolejnym pokazujemy już Texas, wiec zupełnie drugi kraniec USA. Tutaj również burze spowodowały znaczne szkody.

-Reklama-

Heavy rainfall causes widespread flooding in Pennsylvania

Cars were abandoned and people were trapped inside businesses and homes by flooding Wednesday night in Butler, Pennsylvania.

Opublikowany przez AccuWeather na 7 lipca 2017

 

Fort Worth flooding

Fort Worth, Texas, saw heavy rain and flooding on July 5, causing problems for motorists and responders.

Opublikowany przez AccuWeather na 6 lipca 2017

 

Groźna pogoda nie odpuszcza również mieszkańcom Kanady. Bardzo groźna superkomórka burzowa przechodziła nieopodal miasta Alida. Burza ta wygenerowała trąbę powietrzną.

Tornado forms in Saskatchewan, Canada

This funnel cloud (or tornado, if it touched down) was sighted near Alida, Saskatchewan, Canada Wednesday:

Opublikowany przez AccuWeather na 6 lipca 2017

 

Warto nadmienić, że w wielu regionach Stanów Zjednoczonych mieszkańcy borykają się z upałami. Temperatury sięgają tam 35-37 stopnic Celsjusza. W związku z tym zagrożenie pożarowe jest coraz większe. Niestety, dochodzi już do pierwszych, ogromny pożarów lasów.

fotografia tytułowa: accuweather.org

 

-Reklama-