Niż nad Polską. Leje i grzmi. Aktualizacja 19:30

Napisane przez:

Przez kraj w dalszym ciągu sunie rozległa strefa opadów deszczu. Strefa rozciąga się od Warmii i Mazur przez Mazowsze, Kujawy, po Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Opady powoli będą słabły, lecz pamiętajmy, że to dopiero wstęp do tego co wydarzy się nad krajem w dniu jutrzejszym kiedy to padać będzie jeszcze mocniej.

Dodatkowo w Wielkopolsce i w lubuskim grzmi. Liczne ośrodki burzowe powstały w strefie rozpogodzeń przed główną strefą opadów. Burze te przemieszczają się że wschodu na zachód, jednak widać, że ich potencjał z każdą minutą słabnie. Burze te nie powinny już dziś przynosić groźnych zjawisk pogodowych. Grzmi również przy naszej wschodniej granicy. Jednak zachmurzenie zalegające nad krajem skutecznie zablokowało głębsze wkroczenie konwekcji nad nasze wschodnie regiony. Nad Ukrainą będzie to burzowy wieczór, lecz wszystko wskazuje na to, że nad Polską już nie zagrzmi.

Bacznie przyglądamy się wyliczeniom modeli meteorologicznych na  jutrzejszą dobę. Znów będzie padał deszcz. Znów w wielu miejscach będą to opady bardzo intensywne. Jeszcze dziś wydamy odpowiednie ostrzeżenia.

-Reklama-

-
Tagi wpisu:
· ·
Kategorie wpisu:
Burze · Pogoda w Polsce

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.