Niż nad Polską. Sytuacja na godzinę 12:30

Napisane przez:

Od dzisiejszego poranka przez kilkadziesiąt najbliższych godzin pogodę nad Polską kształtował będzie dynamiczny niż “Vadjma”. Sprawdźmy jak obecnie wygląda sytuacja pogodowa nad krajem i co czeka nas w najbliższych godzinach. 

Nad Polską południową, południowo-wschodnią i częściowo centralną od kilku godzin zalega strefa zachmurzenia niosąc ze sobą opady wielkoskalowe o charakterze ciągłym. Pada umiarkowanie, w wielu miejscach intensywnie. Opady najwcześniej rozpoczęły się na Podkarpaciu, a najpóźniej padać zaczęło na Mazowszu i na Ziemi Łódzkiej. Na Lubelszczyźnie do czynienia mieliśmy nawet z krótkotrwała burzą. Wyładowania padały w okolicach Dołhobyczowa, Mircza, Hrubieszowa, czy Nieledwi. 

-Reklama-

-

W chwili obecnej komórki burzowe zaczynają rozwijać się w łódzkim i na Mazowszu, czyli na czele strefy chmur związanej z niżem. Strefa opadów przesuwała się będzie nadal w głąb kraju w kierunku północno-zachodnim / zachodnim obejmując w kolejnych godzinach Śląsk, Opolszczyznę, Dolny Śląsk, dalsze obszary Ziemi Łódzkiej, a także północ Mazowsza i Kujawy.

 Obrazy z radarów opadów pokazują, że od południowego-wschodu do Polski wkracza strefa rozpogodzeń i to tutaj, na wschodzie Podkarpacia i południowym-wschodzie Lubelszczyzny przestanie padać deszcz. Jednak będzie to przerwa krótkotrwała. W strefie rozpogodzeń na Ukrainie, na południowy-wschód od Polski już widać jak w szybkim tempie, wspomagane silnymi ruchami wznoszącymi i bliskością niżu, formują się chmury burzowe, które zmierzały będą w stronę Polski. Podkarpacie i wschód Lubelszczyzny nastawić się powinny na popołudniowe burze. Niektóre z nich mogą być silne. O przebiegu zdarzeń informowali będziemy w naszych kolejnych, dzisiejszych wpisach.  

Tagi wpisu:
· · · · ·
Kategorie wpisu:
Burze · Pogoda · Pogoda w Polsce

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.