Ostrzeżenia IMGW dla Polski

Napisane przez:

Do Polski zbliża się niż “Vadjma”. Niesie on ze sobą dynamiczna, niebezpieczną pogodę. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, a lokalnie również burze z gradem. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla poniższych obszarów. 

Województwo podkarpackie

Na Podkarpaciu, ostrzeżenia obowiązują od dziś (16 maja), od godziny 8 rano, do 17 maja, do godziny 20. Prognozuje się tutaj intensywne opady deszczu (90% możliwości zdarzenia) oraz wystąpienie intensywnych burz z gradem (prawdopodobieństwo 80%). Przez okres obowiązywania ostrzeżenia na Podkarpaciu spadnie od 30 do nawet 80mm wody na metr kwadratowy.

Województwo małopolskie

Dla Małopolski wydano ostrzeżenie analogiczne, jak dla Podkarpacia, jednak zagrożenia prognozowane są od dziś od 11, do jutra do godziny 23. Podobnie jak na Podkarpaciu największym zagrożeniem będzie deszcz, który lokalnie może doprowadzić do podtopień.

-Reklama-

-

Województwo świętokrzyskie

Tutaj ostrzeżenie obowiązuje od dziś od 11, do jutra do 23. Służby nie prognozują wystąpienia burz na tym obszarze, a głównym zagrożeniem będzie deszcz. Lokalnie na metr kwadratowy spaść może nawet 60mm wody do końca obowiązywania ostrzeżenia. 

Województwo śląskie

Na Śląsku wydano pierwszy stopień ostrzeżenia przed deszczem. Obowiązuje on od dziś od 18, do jutra do 18. Prognozuje się, że w okresie obowiązywania ostrzeżenia na Śląsku na metr kwadratowy spadnie nawet 50mm wody. To w dalszym ciągu są duże ilości mogące powodować lokalne podtopienia i zalania. 

Na kolejną dobę IMGW planuje również wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Lubelszczyzny, Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Ostrzeżenia te mają dotyczyć intensywnych opadów deszczu. Będziemy o tym informowali na bieżąco. 

Tagi wpisu:
· · · ·
Kategorie wpisu:
Pogoda · Pogoda w Polsce

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.