Pierwsze dziś burze nad Polską. Z każdą godziną burz będzie przybywać. Niektóre burze dziś mogą być silne

Dzisiejszy dzień przyniesie burze w Polsce. Pisaliśmy o tym w porannej prognozie pogody oraz we wpisie poświęconym dzisiejszym burzom w Polsce. Dochodzi godzina 13, a w Polsce rozwija się coraz więcej burz.

Pierwsze komórki burzowe wybuchły w Małopolsce. Burza, która utworzyła się we wschodnich dzielnicach Krakowa jest całkiem aktywna elektrycznie. Nieco słabsza na tą chwilę wydaje się być burza, która rozwija się na zachód od Kielc.

Dzisiejsze burze na ten moment rozwijają się na obrzeżach większych miast. Kolejną burzą, która pojawiła się nad Polską jest komórka dające wyładowania w Rzeszowie.

Bardzo dobrze zorganizowana struktura w formie linii burz rozciąga się od Węgier, przez Słowację, aż po Polskę. Północna część tej burzy z pewnością uderzy w Bieszczady. Apelujemy do turystów przebywających w Bieszczadach, by nie bagatelizować wiosennych burz. Niektóre z burz, które wystąpią dziś w południowej i wschodniej części Polski mogą być groźne.

W kolejnych godzinach spodziewamy się intensyfikacji zjawisk burzowych w Polsce. Nowe komórki burzowe powstawać zaczną w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej oraz Podkarpaciu. W kolejnych godzinach burze, możliwe, że już w bardziej zorganizowanej postaci pojawią się również na Lubelszczyźnie o czym piszemy tutaj. Zachęcamy również do korzystania z naszej zakładki radarowej, w której pokazujemy gdzie jest burza, a także jak rozkładają się porywy wiatru oraz opady deszczu.