15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Początek ulew i zimno. Zła pogoda w poniedziałek 12.10.2020

Nowy tydzień rozpoczyna się bardzo słabą pogodą. Wiele regionów Polski zmagać się dziś będzie z intensywnymi opadami deszczu. Wszędzie w kraju będzie chłodno. Jesień pokaże dziś i w kolejnych dniach swoje najgorsze oblicze.

Temperatura w Polsce w poniedziałek 12.10

Zacznijmy od temperatury. Poniedziałek będzie zimnym dniem w Polsce. Najcieplej na południowym wschodzie, gdzie słupki rtęci wskażą do 14 stopni powyżej zera. Jednak temperatury te dotyczą krańców wschodnich Lubelszczyzny i Podkarpacia, pod warunkiem, że choć na kilka chwil w regionach tych rozpogodzi się. Bardzo zimno dziś w pasie od południa po centrum Polski. Temperatury w najcieplejszym momencie dnia to ledwie 5-7 stopni. Tylko nieznacznie cieplej na zachodzie, gdzie słupki rtęci wskazywały będą 10-12 kresek powyżej zera. Aktualną temperaturę w Polsce sprawdzać możecie pod tym adresem..

Deszcz w Polsce 12.10.2020

Poniedziałek będzie pierwszym z trzech dni, gdy nad Polską intensywnie padał będzie deszcz. Już od wczesnego poranka strefa opadów nasunęła się nad regiony południowe. Z każdą godziną strefa opadów deszczu obejmowała będzie coraz większy obszar na południu i w centrum Polski. Na południu, lokalnie deszcz padać może dziś intensywnie. Opady deszczu, czy wiatr nad Polską obserwować możecie w zakładce radarowej.

Poniedziałek nie przyniesie jeszcze silnych porywów wiatru. Wiatr wiał będzie dziś na wschodzie kraju, ale nie będzie to wiatr silny. Maksymalne porywy wiatru w poniedziałek nie powinny przekroczyć w Polsce 50 km/h.