Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Bardzo ciepły dzień w Europie. Będzie nawet 25 stopni w naszym regionie. Na południu wystąpią burze

Wtorek od samego rana jest bardzo ciepłym dniem w Europie Wschodniej oraz na południowym-wschodzie kontynentu.

Już obecnie w wielu miejscach Europy słupki rtęci wzrosły do prawie 20 stopni Celsjusza. Tak ciepło jest między innymi w Serbii, czy na południu Turcji. W najbliższych godzinach temperatura wzrośnie do 20 stopni również na Bałkanach, w Grecji. Równie ciepło będzie dziś na południu Hiszpanii i w Portugalii.

W naszym regionie spodziewamy się równie wysokich temperatur. W Polsce południowo-wschodniej temperatura dziś wzrośnie do nawet 16 stopni. Na Ukrainie będzie jeszcze cieplej. Nie wykluczamy, że termometry u naszych wschodnich sąsiadów wskażą dziś nawet 20 stopni powyżej zera.

Tak wysokie temperatury w tym regionie Europy utrzymają się przez kilka najbliższych dni. Pokazują to dobitnie mocno dodatnie anomalie temperatury. W niektórych regionach temperatury będą wyższe o kilkanaście stopni względem analogicznego okresu w poprzednich latach.

Dodatkowo, na południu Europy wystąpią dziś burze. Lokalnie zjawiska burzowe mogą być dynamiczne. Nie powinny być to burze niszczące, lecz z pewnością niosły będą silne porywy wiatru i intensywne opady deszczu. Lokalnie możliwy jest również grad.

Szerzej o nadzwyczajnym cieple w Europie piszemy w poniższym wpisie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk