Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Burze w nocy na wschodzie. Ciepła noc nad Polską

Sobota mijała w pogodzie pod znakiem niżu górnego, który wspomagał tworzenie się silnych burz w Polsce wschodniej. Wiele z burz miało dziś charakter superkomórek burzowych przynosząc opady dużego gradu, czy nawalne opady deszczu.

Burze rozwijały się będą nad Polską wschodnią również w nocy. Jednak nie będą to już komórki burzowe tak silne jak za dnia. W dalszym ciągu bardzo możliwe są nawalne opady deszczu i silniejsze porywy wiatru. Największe szanse na burze podczas nadchodzącej nocy mają mieszkańcy Śląska oraz Polski północno wschodniej.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

To będzie bardzo ciepła noc z soboty na niedzielę. Najchłodniej na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci spadną do 14 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju zdecydowanie cieplej. 16-17 stopni od zachodu po dzielnice centralne. Na południowym wschodzie do nawet 19 stopni Celsjusza w najchłodniejszym momencie nocy. Będzie to zatem kolejna noc, której blisko będzie do miana nocy tropikalnej, czyli takie gdy temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Nadchodząca noc będzie bezwietrzna nad większością kraju. Jedynie na wschodzie, w obrębie oddziaływania burz lokalnie mocniej może wiać wiatr. Podczas burz, wiatr w porywach wiać może do 70 km/h. W pozostałych regionach kraju noc będzie praktycznie bezwietrzna.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk