28 września 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Burzowa i ciepła noc w Polsce. Lokalnie może być groźnie

burze w nocy

Polska dostała się pod wpływ obszaru obniżonego ciśnienia oraz napływu gorących, zasobnych w wilgoć mas powietrza. Skutkowało to rozwojem licznych burz w poniedziałek. Sytuacja ta nie zmieni się podczas nadchodzącej nocy nad Polską.

Ciepła noc w Polsce

Napływ gorących mas powietrza do naszego kraju skutkował będzie wysokimi temperaturami również podczas nadchodzącej nocy. W wielu regionach, zwłaszcza Polski zachodniej i południowej temperatury podczas nocy nie spadną poniżej 20 stopni. Będziemy więc mieli do czynienia z kolejną nocą tropikalną w Polsce.

mperatury w nocy

Jak widać na powyższej mapie rozkładu temperatury nadchodząca noc będzie bardzo ciepła na terenie naszego kraju. Najchłodniej, bo 15 stopni będzie w górach. Na pozostałym obszarze kraju słupki rtęci w nocy nie spadną poniżej 17 stopni. Tak jak wspominaliśmy, najcieplej, bo nawet 20 stopni będzie na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Uwaga na burze w nocy (IMGW-PIB)

Według prognoz burzowych IMGW w nocy nad Polską nadal możliwe będą burze, które lokalnie mogą być groźne. Najaktywniejszych zjawisk burzowych spodziewać się możemy na południu kraju, ale lokalnie dość silne burze występować mogą w całej Polsce wschodniej i centralnej. Największym zagrożeniem podczas burz w nocy będą bardzo intensywne opady deszczu. W pierwszych godzinach nocy nie wykluczony jest również grad, choć ten w nocy nie powinien osiągać dużych rozmiarów.

W drugiej części nocy burze powinny tracić na intensywności, a z chmur kłębiastych możliwe będą przelotne, lokalne opady deszczu. Nie wyklucza się, że na niektórych obszarach kraju burze pojawiać się mogą do rana, jednak o tym informowali będziemy na bieżąco we wpisach z terenu, gdyż po raz kolejny w tym roku wybraliśmy się na burzowy pościg po regionie.