Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Chłodna noc w Polsce. Burze możliwe na krańcach południowo wschodnich. Silniejszy wiatr

Nad Polską w dniu dzisiejszym wędrował front atmosferyczny o charakterze chłodnym. Przyniósł on spływ do kraju chłodniejszych polarnomorskich mas powietrza. Wpłynie to na niższe temperatury podczas nadchodzącej nocy.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Podczas nadchodzącej nocy w kraju pojawią się miejsca, gdzie słupki rtęci spadną poniżej 10 stopni Celsjusza. Takie spadki temperatur możliwe są na zachodzie kraju, bo to tam chłodniejsze masy powietrza spłynęły w poniedziałek najwcześniej. Na pozostałym obszarze kraju od 11 do 13 stopni ciepła. W okolicach 14ki będzie jeszcze W Bieszczadach.

I to właśnie na krańcach Polski południowo wschodniej, tam gdzie najcieplej będą w nocy występowały jeszcze burze. Nie będą to jednak zjawiska gwałtowne. Na pozostałym obszarze Polski wschodniej i częściowo centralnej w nocy z poniedziałku na wtorek możliwy jest deszcz. Nie będą to opady intensywne, raczej o charakterze lokalnym i przelotnym.

Nadchodząca noc w Polsce będzie wietrzna. Jedynie na krańcach północno wschodnich wiatr nie powinien być odczuwalny. W całej Polsce zachodniej oraz na krańcach wschodnich porywy wiatru sięgały będą 50-60 km/h. Nad samym morzem może wiać w nocy jeszcze mocniej. Wtorek przyniesie zmianę w pogodzie w całym kraju. O tym jednak pisali będziemy w porannej prognozie pogody jutrzejszego poranka.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk