11 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda długoterminowa na 7 dni dla Polski

Pogoda na 7 dni

Ostatnie dni w pogodzie rozpieszczają. Wysokie jak na październik temperatury i sporo chwil ze słońcem w wielu miejscach kraju. Prawdziwa złota polska jesień, mimo, że to już końcówka października. Sprawdźmy jaka pogoda czeka nas w Polsce w nadchodzącym tygodniu.

Wysokie temperatury w poniedziałek w Polsce

Poniedziałek przyniesie nam bardzo dobrą pogodę w większości regionów Polski. Temperatury w kraju wyniosą od 14 stopni na Warmii i Mazurach, przez 15 na zachodzie kraju, aż do nawet 17-18 stopni w Polsce południowej. Poniedziałek to będzie naprawdę ciepły dzień w Polsce. Z rana w centrum i na wschodzie zalegać mogą mgły. Kolejne godziny przyniosą więcej słońca i brak opadów w Polsce.

Temperatury poniedziałek

Wtorek i środa bez większych zmian w pogodzie

Bardzo podobny rodzaj pogody panował będzie we wtorek i w środę w Polsce (we wtorek trochę gorzej na zachodzie). Temperatury w kraju we wtorek to od 10 stopni na zachodzie, do nawet 18 na południowym wschodzie. Nad zachodnimi i północnymi regionami Polski przechodziła będzie strefa opadów, która przyniesie słabe, przelotne opady deszczu. Środa podobna do wtorku, nad krajem pojawią się słabe opady deszczu, ale już wszędzie będzie nieznacznie chłodniej, do 14 stopni Celsjusza na wschodzie kraju.

W czwartek pogoda w Polsce popsuje się

Czwartek przyniesie znaczne pogorszenie pogody w całym kraju. Nad Polskę nasunie się front atmosferyczny przynosząc więcej opadów i zachmurzenie praktycznie w całym kraju. Czwartek to również niższe temperatury w Polsce. Najcieplej będzie na południu, gdzie słupki rtęci wskażą 14 stopni. Na północy temperatura może nie przekroczyć 10 stopni. Jeszcze chłodniej w piątek, gdy we wschodniej części Polski zaledwie 7-9 stopni Celsjusza. Tylko nieco cieplej na zachodzie, ale i tam słupki rtęci ledwo przekroczą 10 kresek.

Temperatury piątek

Czwartek i piątek zapowiada się bardziej deszczowo i pochmurnie. Przelotne opady deszczu wystąpić mogą praktycznie w całym kraju. Więcej opadów w czwartek na zachodzie Polski, a w piątek mocniej popada w regionach wschodnich.

Deszczowy weekend na południu Polski

Przyszły weekend to już dość odległy termin jeśli chodzi o dokładną prognozę pogody. Oczywiście, zapewniamy, że w sobotę i niedzielę nie dojdzie do nagłego ataku zimy, czy skoku temperatury do 20 stopni Celsjusza. Temperatura nadal będzie dość stabilna. Słupki rtęci wskazywały będą w Polsce 9-13 stopni. Wiele wskazuje na chwilę obecną na to, że na południu Polski w przyszły weekend popada. Lokalnie mogą to być opady intensywne. Najwięcej deszczu spodziewamy się w sobotę. Niedziela powinna przynieść więcej chwil ze słońcem w całym kraju. Jednak przyznajemy, nie da się określić dokładnego wystąpienia opadów na prawie 7 dni w przód. Prognozę na przyszły weekend potraktujcie więc bardziej jako zapewnienie, że ogólny trend w pogodzie nie zmieni się.