Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda długoterminowa na marzec 2020 dla Polski. Anomalia nawet 3 stopnie. Wysoka aktywność Atlantyku, możliwe burzePogoda długoterminowa na marzec 2020 dla Polski. Anomalia nawet 3 stopnie. Wysoka aktywność Atlantyku, możliwe burze.

Amerykański model CFS prognozuje w marcu odchylenie temperatury od normy o 3 stopnie w skali miesięcznej.

W trzecim miesiącu roku w dalszym ciągu przewidywana jest wysoka aktywność Oceanu Atlantyckiego. Niże baryczne wraz z frontami przynosić mają dużą zmienność pogody w naszej części Polski. Przeważnie padać ma deszcz, okresami jednak prawdopodobne są opady deszczu ze śniegiem i opady śniegu.

Ilość opadów będzie prawdopodobnie poniżej normy wieloletniej w skali miesięcznej. Pogłębiać ma to problem suszy w Polsce i utrudnić może wegetacje na wiosnę.

Okresami prawdopodobne są wzrosty temperatury powyżej 12 stopni na nizinach. Szczególnie w sytuacji napływu ciepłych mas powietrza z południa Europy.

Czasami nasz kraj dostanie się pod wpływ wyżów barycznych, które nie zawsze zagwarantują nam pogodną aurę.

Zazwyczaj do naszego kraju napływać będą bardzo ciepłe masy powietrza. Epizody ze spływem arktycznego powietrza są prawdopodobne.

W marcu niewykluczone są również burze. Zarówno w powietrzu arktycznym, morskim za frontami chłodnymi aktywnych niżów. Jak i też w nieco cieplejszych masach powietrza. Burze mogą pojawić się również na frontach. Głównie typu chłodnego.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz