Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Ekstremalny mróz na północy. Temperatura spadła do -35 stopni. Bardzo silny mróz jak na obecną zimę w Europie

W większości regionów Europy zapanowała bardziej letnia niż zimowa pogoda. Jednak nie jest tak wszędzie. Na północy kontynentu obserwujemy istny atak zimy, choć w przypadku tych regionów bardziej niż o ataku zimy, pisać możemy o nadejściu normalności.

W czasie, gdy temperatury na południu Europy sięgają +25 stopni ciepła, w wielu miejscach w Finlandii, Norwegi, czy Szwecji słupki rtęci spadają do ponad -30 kresek.

Najzimniej było w nocy z 3 na 4 marca. Wtedy to, w Norwegii, w mieście Verlegenhuken odnotowano spadek temperatury do -35,8 stopnia Celszjusza. Również poniżej -35 było w miasteczkach Karli Xii Oya oraz Cuovddatmotkki (kto nadaje te nazwy miastom w Norwegii 😉 ).

W Finlandii temperatura spadła do -30 stopni. Podobnie jak w Szwecji, gdzie w mieście Naimakka termometry wskazały -32.4 stopnia Calejusza.

Dzisiejszy poranek na północy Europy przyniósł również bardzo niskie temperatury. Na północy Szwecji, Finlandii i Norwegii słupki rtęci ponownie spadły w okolice -25 stopni. Warto dodać, że prócz sporych spadków temperatur, w regionie zrobiło się biało.

W dniu dzisiejszym na północy Europy nadal padał będzie śnieg. Lokalnie mogą to być opady całkiem intensywne.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk