Pogoda. Fake news obiega polską sieć. Niebezpieczny huragan nie zbliża się jednak do Europy

Pogoda. Niebezpieczny huragan nie zbliża się do Europy. Fake news obiega polską sieć.

Czytelnicy poinformowali nas o zbliżającym się rzekomym huraganie “LORENZO” do Europy. Informację tę opublikował znany z fake newsów w sieci portal Pikio.pl

Autorka artykułu straszy już na samym początku samym nagłówkiem, który brzmi “Ogromny huragan nadciąga nad Europę. Ma być najpotężniejszy w historii, okropna prognoza pogody”

W dalszej części artykułu jest jeszcze gorzej. Według autorki artykułu prognoza pogody na najbliższe dni przeraża i według niej właśnie zbliża się do Europy. Dodatkowo informuje, że oczekiwane są trudne warunki pogodowe.

Co więcej dowiadujemy się, że huragan może przynieść ogromne zniszczenia na obszarze Europy i według synoptyków został ochrzczony potworem.

Dodatkowo informuje, że zdążył spustoszyć już on Azory. Obecnie nadciąga nad Portugalię i Wyspy Brytyjskie. Podkreśla dodatkowo, że specjaliści ostrzegają przed tym groźnym układem barycznym.

Kolejna część artykułu brzmi znajomo, mając na uwadze przechodzenie znanego wszystkim huraganu “LORENZO”, jaki był najsilniejszym na Oceanie Atlantyckim huraganem 5 kategorii. Sama sytuacja miała miejsce kilkanaście dni temu, natomiast po samym huraganie nie ma już śladu.

Tekst pikio.pl

W dalszej części artykułu dowiadujemy się o ostrzeżeniu wydanym dla Wysp Brytyjskich przez tamtejszą służbę meteorologiczną.

Co ciekawe, były huragan w zeszłym tygodniu kształtował pogodę w Europie. Ex tropikalna formacje przyniosła nawet intensywne opady deszczu w weekend na obszarze Polski. Silniej powiało na Wyspach Brytyjskich, szczególnie w rejonie Walii.

Zastanawiające jest, kiedy takie fake newsy będą karane. Dużo mówiło się przecież w Polsce o ustawie fake newsowej.

Ex Lorenzo w prognozie modelu GFS, wyliczane archiwalne na 5 października 2019

Prognoza z 2 października 2019 ukazująca możliwą trajektorie formacji tropikalnej “LORENZO”, jaki dotarł do Europy pod postacią szybko wypełniającego się niżu barycznego

Obecnie nad Europę nie zbliża się żaden huragan, jutro front ciepły niżu atlantyckiego “QUENTINO” przejdzie przez Polskę, przynosząc opady w centrum i na północy. W weekend czeka nas natomiast silne ocieplenie.