Pogoda. Gorąco i burze w Polsce. Jednak nadciąga ochłodzenie

upał w polsce

Wraz z pierwszym dniem sierpnia do Polski napływać zaczęło gorące, powietrze polarne ciepłe. Wczoraj przyniosło ono wysokie temperatury na zachodzie kraju. Dziś gorąco, a nawet upalnie zrobi się w większości regionów kraju.

upał

Niedziela będzie upalna na zachodzie Polski. Tam słupki rtęci przekroczą 30 kresek. Nieco chłodniej na wschodzie Polski, gdzie temperatury maksymalne to 23-24 stopnie Celsjusza. Zgodnie z poranną prognozą pogody burze w dniu dzisiejszym wystąpić mogą jedynie na krańcach zachodnich kraju.

Niestety, ciepła, wyżowa aura nie potrwa w Polsce długo. Już w poniedziałek 3 sierpnia od zachodu do kraju wkroczy front atmosferyczny “wypychając” ciepłe masy powietrza na wschód Polski.

Poniedziałek będzie burzowym dniem w kraju. Lokalnie burze mogą mieć gwałtowny charakter, jednak więcej o jutrzejszych burzach napiszemy w dedykowanym burzom wpisie.

Bardzo podobna aura utrzyma się we wtorek 4 sierpnia. Gorąco (nie upalnie) będzie na wschodzie kraju. Zachód pozostanie pod wpływem polarnych mas powietrza. Od środy niższe temperatury już w całym kraju. Widać więc, że napływ gorących mas powietrza ma charakter chwilowy i potrwa zaledwie dwa dni. W prognozach długoterminowych na sierpień widać jednak okresy z upałami nad Polską. Lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.