20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Do Polski nadciąga upalne powietrze. Sprawdź kiedy będzie gorąco

zrobi się gorąco

Przed nami gorące, a lokalnie upalne dni w Polsce. Poczynając od weekendu, z każdym dniem w kraju zacznie robić się cieplej. W przyszłym tygodniu w Polsce zrobi się naprawdę gorąco. Nie wykluczamy, że pojawi się upał nad Polską.

Jeszcze dziś i jutro nad Europą przebiegał będzie front atmosferyczny, lecz z każdym dniem dominację nad naszym regionem przejmie wyż. W związku z tym do naszego regionu napływać zacznie gorące powietrze z południa kontynentu.

Gorąco w Polsce

Napływ gorących mas powietrza i wzrost temperatur w Polsce obserwujemy już od soboty. Jednak apogeum wysokich temperatur prognozujemy na wtorek, środę i czwartek. Wtedy to w Polsce nie wykluczamy upałów. Temperatury w Polsce przekroczyć mogą 30 stopni Celsjusza. Największe szanse na upał w środę i czwartek mają mieszkańcy zachodniej i centralnej Polski. Wtedy to w wielu regionach temperatury wzrosną do 29 stopni, z pewnością lokalnie przekroczą 30ki.

gorące dni w Polsce

O tym z jak gorącymi masami powietrza będziemy mieli do czynienia niech świadczy anomalia temperatury na czwartek 17 września. W naszym regionie będzie aż o 12 stopni cieplej niż norma wieloletnia na ten okres września. To bardzo wysoka anomalia temperatury jak na wrzesień.

Anomalia temperatury

Podsumowując, czeka nas bardzo gorący okres w pogodzie nad Polską. Zaczynając od weekendu, a kończąc na przyszłym czwartku, z każdym dniem w Polsce robiło będzie się cieplej. W połowie przyszłego tygodnia temperatury dobijały będą do 30 stopni Celsjusza, więc będzie mowa o upale. W czwartek/piątek załamanie pogody i nie wykluczamy burz. Oczywiście będziemy informowali o tym na bieżąco. Przypominamy, że aktualną temperaturę powietrza w Polsce sprawdzić można pod tym adresem.