15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 10 dni dla Polski. Możliwy atak zimy na południu, intensywne opady deszczu i burze

Pogoda na 10 dni dla Polski. Możliwy atak zimy na południu, intensywne opady i burze. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie.

Prognozy numeryczne wskazują, że w najbliższych 10 dniach utrzyma się temperatura w okolicach normy wieloletniej. Najcieplej będzie w tym czasie na wschodzie.

Średnia dobowa temperatura powietrza wyniesie od 9°C do 11°C w najbliższych 10 dniach.

Nie prognozuje się w najbliższych 10 dniach tak wysokich temperatur w naszej części Europy. Przeważnie temperatura nie przekroczy 19°C/20°C na nizinach.

Często południe Polski znajdować będzie się pod wpływem wyżów, ale okresami dostaniemy się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. W weekend na obszarze naszego kraju niewykluczone słabe burze.

Prognozowana wysokość opadów do godzin wieczornych w niedzielę przez model GFS I ECMWF

Początek nowego tygodnia również będzie wilgotny. Pierwsza strefa opadów przejdzie w poniedziałek, kolejna w okolicach środy. Na obszarach podgórskich i górskich możliwy kolejny atak zimy na obszarze Polski. Znajdziemy się w przyszłym tygodniu pod wpływem cyrkulacji południkowej. Wprost z południa Europy wędrować będą wydajne opadowo niże, przynoszące głównie na południu, centrum i wschodzie oraz częściowo północnym-wschodzie intensywne opady deszczu.

Prognozowana wysokość opadów do 15 października 2020. Wyliczenia te mogą ulec jeszcze zmianie.

Opady śniegu spodziewane są głównie w południowej części Polski. Szczególnie w Tatrach, ale niewykluczone są również w Beskidzie Śląskim i w Sudetach w okolicach 14-15 dnia miesiąca.

Prognozowana wysokość pokrywy śnieżnej do 16 października 2020.

Prognozowana wysokość opadów deszczu na obszarze Polski do 18.10.2020 według ECMWF i GFS. Wyliczenia mają charakter orientacyjny.