Pogoda na 15 kwietnia 2020 dla Polski. Dużo chmur, ocieplenie do 16°C. Słabe opady, burze nie wystąpią

W środę przeważający obszar naszego kraju znajdzie się pod chmurami frontu ciepłego związanego z niżem znad Skandynawii. Przemieszcza się on z północnego-zachodu na południowy-wschód. Następuje wymiana masy arktycznej na cieplejszą polarno-morską. Ciśnienie będzie wysokie za sprawą dominacji rozległego wyżu „NIKOLAS” przemieszczającego się na Bałkany.

Sytuacja synoptyczna na dzień 15.04.2020, 12 UTC

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 15.04.2020, 06 UTC widoczny front ciepły przemieszczający się przez północną Polskę. Chmury tego frontu obejmują jednak przeważający obszar naszego kraju.

Dziś w Polsce zachmurzenie duże, miejscami i okresami całkowite. Prognozowane są opady atmosferyczne w północnej, północno-wschodniej i centralnej oraz wschodniej części kraju. W godzinach porannych miejscami na Warmii i Mazurach oraz Suwalszczyźnie, ale także na Podlasiu słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Najniższe wartości na termometrach zobaczą dziś mieszkańcy Suwalszczyzny, bo zaledwie 6°C w najcieplejszym momencie dnia. Około 10°C w pasie centralnym, natomiast na południowym-zachodzie aż 16°C. Wiatr umiarkowany, okresowo silny do 60 km/h z sektora zachodniego na nizinach. Nad morzem i w Karpatach do 75 km/h. Wysoko w górach prawdopodobne zamiecie śnieżne. Bliżej godzin wieczornych od zachodu rozpoczną się rozpogodzenia.

Prognozowane zachmurzenie, typ i obszar opadów w Polsce 15.04.2020 do godzin wieczornych

Aktualna temperatura tutaj

Położenie opadów i chmur tutaj