Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 21 lutego 2020 dla Polski. Front zokludowany, atak zimy na południu. Silny wiatr. Burze nie wystąpią

Pogoda na 21 lutego 2020 dla Polski. Front zokludowany, atak zimy na południu. Silny wiatr. Burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w piątek.

Dzisiaj przez Polskę przemieszcza się aktywna strefa frontu okluzji związana z niżem o imieniu „WILTRUD”, który ulokowany jest nad Morzem Barentsa. Tuż za frontem rozbudowuje się w chłodniejszej masie powietrza przejściowy klin wyżu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.02.2020, 12 UTC

W piątek na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie oraz w obszarach podgórskich i w górach również śniegu. W obszarach podgórskich Karpat i w górach opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam suma opadów do 15 mm; przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach o 10 cm. Temperatura maksymalna od 1°C w obszarach podgórskich, 5°C, 6°C w centrum, do 9°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem okresami silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach na wschodzie do 60 km/h, na zachodzie do 70 km/h, nad morzem i na południowym zachodzie do 80 km/h, na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze południowy, skręcający stopniowo na zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognozowany obszar i typ opadu w piątek na obszarze Polski

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części dnia piątkowego dnia.

Aktualna temperatura tutaj

Położenie opadów i chmur tutaj.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz