Pogoda na 24 kwietnia 2020 dla Polski. Spadnie słaby deszcz, przejdą lokalne burze

W przeddzień weekendu Polska znajduje się pod wpływem rozległego niżu z centrum nad Rosją i płytkiego znad południowej Skandynawii. Z północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać ma się front chłodny.

Sytuacja synoptyczna na dzień 24.04.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze naszego kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu.

W godzinach popołudniowych prognozowane są lokalne burze, zwłaszcza na północnym-wschodzie i północy, punktowo również w centrum. Niskie prawdopodobieństwo opadów w ciągu dnia i burz będzie na wschodzie kraju.

Prognoza konwekcyjna Polscy Łowcy Burz ważna przez 24 h. Burze najbardziej prawdopodobne są dziś punktowo na Pomorzu, Kujawach oraz Warmii i Mazurach.

Deszcz nie spadnie dziś do końca dnia tylko na południu i południowym-zachodzie. Należy mieć jednak na uwadze, że dzisiejsze opady będą mieć charakter lokalny.

IMGW. Wysoka temperatura, lokalnie silny wiatr w czasie burz

Temperatura maksymalna od 15°C, 16°C na północy oraz na obszarach podgórskich Karpat, około 19°C w centrum do 21°C, 22°C na południowym zachodzie i południu; nad samym morzem od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 65 km/h – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozowana temperatura w najcieplejszym momencie dnia w piątek

Największe prawdopodobieństwo przelotnych opadów pochodzenia konwekcyjnego będzie dziś na północy i północnym-wschodzie oraz miejscami w centrum Polski.

Aktualna temperatura w Polsce

Położenie lokalnych opadów i burz