Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 3 lutego 2020 dla Polski. Stopniowe ochłodzenie, opady deszczu oraz śniegu i słabnący wiatr. Burze nie wystąpiąPogoda na 3 lutego 2020 dla Polski. Stopniowe ochłodzenie, opady deszczu oraz śniegu i silny wiatr. Burze nie wystąpią.

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami i miejscowymi rozpogodzeniami. W wielu miejscach wystąpią opady deszczu, w północnej połowie kraju oraz na terenach podgórskich również opady mieszane, wysoko w górach śniegu. Wyliczany przez modele przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach do 10 cm.

Prognoza pogody na poniedziałek (IMGW-PIB)

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.02.2020, 12 UTC

Prognozowana temperatura powietrza w poniedziałek według modelu SWISS-HD w drugiej części dnia.

Wiatr będzie słabnąć

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo dość silny, na Podhalu w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB.

Prognozowane zachmurzenie oraz obszar i typ opadów w poniedziałek na obszarze Polski od godziny 7 czasu środkowoeuropejskiego do 22 czasu środkowoeuropejskiego.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz