Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek. Chłodniej. Wiatr osłabnie, burze tylko lokalnie

Dziś Polska nadal znajduje się pod wpływem niżu KIRSTEN, którego centrum znajduje się już nad zachodnią Rosją. Z każdą godzina Polska od zachodu dostawała się będzie w obszar podwyższonego ciśnienia. Stąd też różnica w pogodzie między Polską wschodnią, a zachodnią.

Czwartek upłynie pod znakiem pochmurnej aury na wschodzie i północy kraju. Zachmurzenie związane z niżem najdłużej utrzymywać będzie się na wschodzie kraju. Dodatkowo, na skutek wysokiego gradientu temperatury w północnej części kraju dochodzić może do rozwoju chmur kłębiastych, a nawet słabych burz. Na całym terenie Polski wschodniej i północnej możliwe będą przelotne opady deszczu.

Potwierdzają to wyliczenia modeli numerycznych. Powyżej zamieściłem prognozę opadów modelu SWISS HD dla Polski na godzinę 11 oraz 17. Widać tu wyraźnie, że w czwartek 27 sierpnia będziemy mieli do czynienia z przelotnymi, lokalnymi opadami deszczu.

Czwartek będzie chłodnym, jak na ostatnie standardy dniem. W najcieplejszym momencie dnia, na zachodzie kraju słupki rtęci wskażą raptem 20 stopni Celsjusza. Chłodniej w centrum i na wschodzie, gdzie w dniu dzisiejszym termometry pokażą zaledwie 16-18 stopni powyżej zera. Dzisiejszy dzień da nam odpoczynek od upałów, które jak się okazuję jeszcze odwiedzą nasz kraj w najbliższy weekend. Wiatr w dniu dzisiejszym uspokajał będzie się z każdą godziną. W godzinach popołudniowych zrobi się całkiem spokojnie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk