20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na czwartek. Sporo słońca, ale zbliża się pogorszenie aury

Pogoda na czwartek 26.11.2020

Polska w czwartek znajdowała będzie się nadal pod wpływem wyżu, ale z każdą godziną do Polski północnej zbliżał będzie się front atmosferyczny. Przyniesie on pogorszenie aury po południu i wieczorem w Polsce. Jednak to dopiero po południu. Większość dnia w wielu regionach Polski praktycznie bezchmurna. Na południu i wschodzie miejscami utrzymają się chmury stratus.

Czwartek będzie pierwszym dniem, gdy do Polski za frontem chłodnym rozpocznie się adwekcja chłodnym mas powietrza z północy kontynentu. Odczujemy to zwłaszcza rano i wieczorem, gdy w wielu regionach temperatury spadną w okolice zera.

Temperatura rano czwartek

Powyższa mapa pokazuje temperatury w Polsce w czwartkowy poranek. Widać, że w Polsce wschodniej będzie wiele regionów gdzie termometry wskazywały będą zaledwie zero, bądź mniej. Prawie w całej Polsce wschodniej przygruntowe przymrozki, jak i też na wysokości 2 metrów. Na zachodzie kraju rano będzie zaledwie do 2 stopni powyżej zera. Z każdą godziną temperatura będzie rosła, jednak termometry w czwartek nie zawędrują powyżej 4-5 stopni Celsjusza.

Temperatura czwartek

W Polsce południowej i wschodniej maksymalna temperatura w najcieplejszym momencie dnia to 1-3 stopni Celsjusza. Druga część dnia to już nasuwający się od północnego zachodu front atmosferyczny. Front przyniesie zachmurzenie oraz słabe opady deszczu. Opady deszczu w czwartek wystąpią wyłącznie w pasie od Pomorza pod lubuskie. W nocy z czwartku na piątek strefa opadów przemieszczała będzie się dalej na południowy wschód.

Deszcz w Polsce w czwartek

Większość regionów Polski w czwartek praktycznie bez odczuwalnych porywów wiatru. Silniejszy wiatr zbliży się do kraju dopiero w godzinach popołudniowych wraz z nasuwaniem się nad kraj strefy frontowej. Na północy i północnym zachodzie po południu i pod wieczór spodziewamy się wiatru do 60 km/h.