14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś. Ciepły dzień, ale pojawi się deszcz

Pogoda w piątek

Piątek upłynie w pogodzie w Polsce pod znakiem frontu ciepłego. Przyniesie on słabe opady deszczu w pasie Polski centralnej. Na południu kraju więcej zachmurzenia. Prawie wszędzie w kraju temperatury przekroczą w dzień 15 stopni. Nieznacznie chłodniej w pasie zachmurzenia związanego z frontem atmosferycznym.

Temperatura w piątek

Dzisiejszy dzień przyniesie wzrost temperatury nawet do 17 stopni. Tak ciepło ma być na południu i północnym zachodzie kraju. Od 14 do 15 stopni pokażą dziś termometry nad samym morzem. Podobne wartości temperatury w górach. Najchłodniej, poniżej 14 stopni będzie w pasie od Wrocławia, przez Łódź, Warszawę, Kielce po Lublin. To w tym pasie przechodziła będzie dziś strefa zachmurzenia związana z frontem ciepłym.

Opady deszczu
Deszcz w piątek

Postęp opadów deszczu widać na powyższych grafikach. Strefa opadów deszczu z każdą godziną dzisiejszego dnia propagowała będzie na wschód i do centrum kraju. Rano deszcz padał będzie na Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej. W kolejnych godzinach opady obejmą Lubelszczyznę i Mazowsze.

Piątek przyniesie uspokojenie w pogodzie jeśli chodzi o wiatr w Polsce. Strefa silnego wiatru odsunie się na północ, a pod wieczór w kraju zrobi się praktycznie bezwietrznie.