Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś, czyli na 12 listopada 2019. Śnieg w Polsce, intensywne opady deszczu, ale burze nie wystąpią

Pogoda na dziś, czyli na 12 listopada 2019. Śnieg w Polsce, intensywne opady deszczu, ale burze nie wystąpią.

We wtorek Polska znajduje się wpływem frontu atmosferycznego łączącego układy niżowe ulokowane na zachodzie i południu Europy. W rejonie Wysp Brytyjskich znajdzie się dziś niż o imieniu „ELVIS”, natomiast nad Morzem Śródziemnym znajdzie się układ niżowy „DETLEF”.

Wschodnia część Polski znajdzie się w cieplejszym powietrzu napływającym z południa i południowego wschodu, natomiast zachodnia połowa kraju ma być pod chmurami i w strefie opadów frontu atmosferycznego z tendencją do falowania. Występować ma duży kontrast termiczny między wschodem a zachodem.

Sytuacja synoptyczna na dzień 12 listopada 2019, 12 UTC

Pogoda. Wtorek z większą ilością chmur oraz opadami, najwięcej pogodnego nieba

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże, jedynie we wschodniej połowie kraju możliwe dłuższe chwile ze słońcem. Strefa opadów postępować ma z południowego zachodu na północy wschód naszego kraju. Opady nie wystąpią tylko na krańcach wschodnich. Wysoko w Sudetach i Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Natomiast na obszarze woj. śląskiego oraz małopolski akumulacja opadów wyniesie do 15 mm. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków południowych, jedynie przejściowo w centrum i na zachodzie, zmienny. W obszarach podgórskich Beskidów porywy wiatru do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h – informuje IMGW-PIB.

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Prognozowana temperatura we wtorek, model ECMWF

Prognozowany obszar opadów we wtorek według modelu SWISS-HD, 4 km (znaczone na zielono), natomiast mgła na żółto

O godzinie 7
O godzinie 10
O godzinie 13
O godzinie 16
O godzinie 19
O godzinie 20

Prognozowana suma opadów do godziny 23 we wtorek

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do godziny 23 we wtorek przez modele SWISS-HD, ICON oraz ECMWF dla południowo zachodniej Polski

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz