Pogoda na dziś. Dużo rozpogodzeń. Uwaga na mgły

Dziś znajdujemy się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia. W związku z tym na sporym obszarze Polski prognozujemy przejaśnienia i chwile ze słońcem. Rano i wieczorem pojawią się mgły nad Polską.

Mgły w Polsce

Sobotni poranek może przynieść mgły we wschodniej części kraju. Lokalnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i na Mazowszu mgły mogą być gęste i ograniczać widzialność do kilkuset metrów. W kolejnych godzinach soboty mgły zaczną ustępować, lecz na wschodzie Polski niestety przez cały dzień utrzymywać może się zachmurzenie. Z zupełnie innym rodzajem pogody będą mieli do czynienia mieszkańcy Polski zachodniej oraz częściowo północnej, centralnej i południowej. Tutaj praktycznie przez całą sobotę prognozowane są rozpogodzenia, a nawet bezchmurne niebo. Warto zwrócić uwagę na dzisiejszy zachód słońca. Przy zachmurzeniu wysokim w wielu regionach Polski może on być bardzo widowiskowy.

Mgła nad Polską

Po zmroku przybędzie mgieł nad Polską. Największe szanse na mgłę będą w regionach granicznych pomiędzy strefą zachmurzenia, a bezchmurnym niebem. Najwięcej mgieł wieczorem nad Polską spodziewamy się w pasie od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, po Małopolskę i Śląsk. Sobota nie przyniesie opadów atmosferycznych w Polsce.

Po dość chłodnym poranku, gdzie w wielu regionach kraju wystąpią przymrozki, w dzień zrobi się nieznacznie cieplej. Temperatury w Polsce w najcieplejszym momencie soboty nie będą przekraczały 2-3 stopni Celsjusza. Tylko na krańcach zachodnich, tuż przy granicy z Niemcami do 5 stopni powyżej zera. Temperatury w Polsce nie będzie obniżał wiatr, który prócz regionów nadmorskich będzie praktycznie nieodczuwalny.