Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś. Napływ ciepłego powietrza. Burze nie wystąpią

pogoda piątek


Podczas dzisiejszego dnia południowa i wschodnia część Polski dostanie się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. Przyniesie to poprawę pogody w tych regionach. Polska północna nadal będzie pod wpływem obszaru obniżonego ciśnienia. W tym regionach więcej chmur i możliwy deszcz. Dziś nie wystąpią burze, ale to nie znaczy, że to koniec sezonu burzowego. Modele numeryczne wyliczają bardzo groźne warunki do powstania burz w niedzielę. O tym jednak w późniejszych wpisach.

Piątek 28 sierpnia przyniesie nam napływ do Polski cieplejszych mas powietrza z południa kontynentu. Jeszcze dziś gorące powietrze zdoła napłynąć tylko na południe kraju, ale już w weekend gorąco zrobi się w większości regionów Polski.

temperatury w piątek

Jak widać na powyższej mapie najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku, Śląsku, czy Opolszczyźnie słupki rtęci wzrosną do nawet 25-26 stopni Celsjusza. Niewiele chłodniej, bo do 24 będzie w pozostałych regionach Polski południowej. Centrum kraju to temperatury na poziomie 21 stopni. Podobne temperatury na wschodzie kraju. Najchłodniej, poniżej 20 będzie na Warmii, Mazurach i Podlasiu.

Opady w piątek możliwe będą w północnej części kraju. Związane będzie to z bliskością ośrodków niskiego ciśnienia. Piątek jednak nie przyniesie silnych opadów deszczu. Deszcz, jeśli wystąpi będzie miał charakter przelotny i niezbyt intensywny. Burze w piątek nad Polską nie wystąpią.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk