Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś. Sylwester pod znakiem mgieł. Czy spadnie śnieg?

Pogoda na Sylwestra


Dziś na wschód od Polski znajduje się front atmosferyczny. Będzie kształtował on pogodę we wschodniej części kraju, gdzie czeka nas pochmurny dzień. Sylwester przyniesie lepszą pogodę w zachodniej części kraju.

Pogoda w Sylwestra

Czwartek od samego rana przyniesie pochmurną i lokalnie mglistą pogodę w Polsce centralnej i wschodniej. Więcej rozpogodzeń na zachodzie kraju, gdzie w dzień możliwe będą nawet chwile ze słońcem. Po południu w Sylwestra od południowego wschodu do Polski wkroczy strefa opadów. Na jej przedzie padał będzie deszcz, ale z biegiem godzina opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

Opady w Sylwestra

Mocno sypnąć może w sylwestrową noc na Podkarpaciu. Niemal pewne jest, że krajobrazy zabielą się w Bieszczadach. Opady mieszane i opady śniegu czekają nas jednak dopiero w sylwestrową noc, więc nie zajmujmy się nimi w tym wpisie. Czwartek przyniesie bardzo dużo mgieł w Polsce centralnej i wschodniej. Lokalnie mgły mogą być dziś bardzo gęste. W związku z tym ograniczać mogą one widzialność do kilkuset metrów.

Temperatura Sylwester

Czwartek nigdzie w Polsce nie przyniesie mrozu. Sylwester będzie ciepłym dniem biorąc pod uwagę, że mamy 31 grudnia. Na południowym wschodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywać będą nawet 5-6 stopni powyżej zera. Tylko nieznacznie chłodniej (do 4 stopni) na pozostałym obszarze Polski południowej. Polska północna to w Sylwestra temperatury na poziomie dwóch stopni ciepła. Chłodniej zacznie robić się w nocy z Sylwestra na Nowy Rok, ale to już temat na popołudniowy wpis.

W końcu uspokoił się wiatr, który tak dokuczał w Polsce przez ostatnie dni. Dziś delikatnie wiać może tylko na krańcach wschodnich i zachodnich Polski. Będzie to jednak wiatr nie przekraczający 30 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk