Dziś na wschód od Polski znajduje się front atmosferyczny. Będzie kształtował on pogodę we wschodniej części kraju, gdzie czeka nas pochmurny dzień. Sylwester przyniesie lepszą pogodę w zachodniej części kraju.

Czwartek od samego rana przyniesie pochmurną i lokalnie mglistą pogodę w Polsce centralnej i wschodniej. Więcej rozpogodzeń na zachodzie kraju, gdzie w dzień możliwe będą nawet chwile ze słońcem. Po południu w Sylwestra od południowego wschodu do Polski wkroczy strefa opadów. Na jej przedzie padał będzie deszcz, ale z biegiem godzina opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

Mocno sypnąć może w sylwestrową noc na Podkarpaciu. Niemal pewne jest, że krajobrazy zabielą się w Bieszczadach. Opady mieszane i opady śniegu czekają nas jednak dopiero w sylwestrową noc, więc nie zajmujmy się nimi w tym wpisie. Czwartek przyniesie bardzo dużo mgieł w Polsce centralnej i wschodniej. Lokalnie mgły mogą być dziś bardzo gęste. W związku z tym ograniczać mogą one widzialność do kilkuset metrów.

Czwartek nigdzie w Polsce nie przyniesie mrozu. Sylwester będzie ciepłym dniem biorąc pod uwagę, że mamy 31 grudnia. Na południowym wschodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywać będą nawet 5-6 stopni powyżej zera. Tylko nieznacznie chłodniej (do 4 stopni) na pozostałym obszarze Polski południowej. Polska północna to w Sylwestra temperatury na poziomie dwóch stopni ciepła. Chłodniej zacznie robić się w nocy z Sylwestra na Nowy Rok, ale to już temat na popołudniowy wpis.
W końcu uspokoił się wiatr, który tak dokuczał w Polsce przez ostatnie dni. Dziś delikatnie wiać może tylko na krańcach wschodnich i zachodnich Polski. Będzie to jednak wiatr nie przekraczający 30 km/h.
Fan pogody praktycznie od zawsze. Pogoda i prognozowanie pogody jest jego pasją. Dodatkowo kocha burze. Gdy burza nadciąga, bierze aparat w dłoń i goni za burzą. Na portalu zajmuje się wpisami w kategoriach groźnych zjawisk pogodowych, dniowych prognoz pogody oraz pisze o pogodzie na Świecie