Pogoda na dziś. Zanikające opady śniegu. Mróz w Polsce

Chwilowo Polska dostała się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia znad Azorów. Oznacza to krótkotrwały odpoczynek od większych opadów. W Polsce pojawi się dziś również całodobowy mróz na nizinach. Sprawdźmy prognozę pogody na niedzielę 10 stycznia 2021.

Prognozę pogody na niedzielę zacznijmy od opadów. Dostajemy się pod wpływ ośrodka podwyższonego ciśnienia. Oznacza to mniej opadów nad Polską. Jeszcze z rana śnieg padał będzie lokalnie w Polsce północnej i centralnej. Z każdą godziną upływającej niedzieli opady śniegu będą coraz słabsze, by powoli zanikać nad krajem.

Opady w Polsce niedziela

Po południu pogoda w Polsce nie powinna przynosić już opadów. Wyżowa pogoda przyczyni się za to do większych spadków temperatury w Polsce. Praktycznie przez całą dobę w kraju do czynienia będziemy mieli z mrozem. Na pozostałym obszarze kraju od -3 do -1 stopnia w najcieplejszym momencie dnia. Piszemy oczywiście o nizinach, gdyż w górach i na obszarach podgórskich mróz będzie silniejszy. W dzień w górach nawet do -8 stopni mrozu. Cieplej jedynie nad morzem do 1 stopnia.

Temperatura w Polsce

Przypominamy, że aktualną temperaturę w Polsce można odczytać w tym miejscu.

Niedziela upłynie pod znakiem bardzo słabego wiatru w Polsce. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 20 km/h. Dopiero w godzinach popołudniowych do Polski północnej wkroczy strefa silniejszego wiatru. Wieczorem w niedzielę wiać może na północny do 60 km/h. Silniejszy wiatr związany będzie ze strefą frontową, która w nocy z niedzieli na poniedziałek nasunie się nad Polskę północną.