24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na niedzielę. Dużo wilgoci, mgły i opady

Pogoda na niedzielę

Polska dziś znajdowała się będzie pomiędzy wyżem znad Rosji, a niżami znad Europy Zachodniej. Do kraju w godzinach popołudniowych zbliży się front atmosferyczny. Wszystko to spowoduje, że dziś nad Polską zalegało będzie mnóstwo wilgoci i napływało będzie do nas ciepłe powietrza z południa. Na wschodzie zaznacza się chłodna masa kontynentalna.

Sytuacja baryczna nad Europą

Praktycznie od godzin porannych nad krajem zalegał będzie dużo wilgoci. Skutkowało będzie do całkowitym zachmurzeniem nad całym obszarem Polski. Nad wieloma regionami w drugiej części nocy i o poranku występowały będą mgły. Największe szanse na ich powstanie występowały będą w godzinach porannych na zachodzie i południu kraju. To również na zachodzie niewykluczone są również opady wszelkiego rodzaju. Mogą to być zarówno opady śniegu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Opady w Polsce

W kolejnych godzinach niedzieli sytuacja pogodowa nad Polską nie ulegnie wielkiej zmianie. Nadal nad Polską zalegało będzie dużo wilgoci. Opady będą występowały w większości regionów kraju i mogą to być opady mieszane. Na krańcach wschodnich i częściowo północnych niewykluczone opady marznące.

Opady w niedzielę

Niedziela nie przyniesie w Polsce wysokich temperatur. Czeka nas wilgotny, niezbyt ciepły dzień. Najchłodniej na północnym wschodzie kraju, gdzie słupki rtęci przez cały dzień wskazywać mogą w okolicach zera. Tylko nieco cieplej, bo do 1-2 stopni na wschodzie i północy Polski. Najwyższe temperatury na zachodzie kraju, jednak nie będą to wysokie wartości na termometrach. Na zachodzie kraju w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą do 4-5 stopni.

Niedziela nie będzie wietrznym dniem w Polsce. Bardzo słabe porywy wiatru możliwe będą we wschodniej części kraju. Przypominamy, że bieżącą pogodę, opady i wiatr śledzić można tutaj.