Pogoda na niedzielę. Gęste mgły o poranku

Polska w niedzielę zostanie podzielona pogodowo na dwie strefy. Słoneczny, pogodny i ciepły zachód oraz pochmurny, mglisty i chłodniejszy wschód kraju.

Już w drugiej części nocy gęste mgły spowiły centrum i wschód kraju. Mgły pozostaną z nami na wschodzie lokalnie nawet do godzin południowych. Mgły o poranku mogą być we wschodniej i centralnej Polsce gęste. Lokalnie ograniczać mogą widzialność do zaledwie 100 metrów.

Mgły w Polsce

Na krańcach wschodnich o poranku nie wykluczone są słabe opady deszczu lub mżawki. W pozostałych regionach kraju opady nie wystąpią przez całą niedzielę.

Niedziela będzie dość ciepłym dniem w Polsce. Oczywiście pamiętając, że mamy końcówkę października. Temperatury na zachodzie kraju sięgać mogą nawet 16 stopni powyżej zera. Na wschodzie chłodniej, w związku z tym długo utrzymującymi się o poranku mgłami słupki rtęci sięgną 12-13 kresek.

Wiatr w niedzielę w Polsce wiał będzie wyłącznie na północy kraju. Nad morzem powieje z siłą 20-40 km/h. Odczuwalne porywy wiatru również na południowym zachodzie Polski. W pozostałej części kraju spokojnie i bezwietrznie.