18 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 11/12 grudnia 2020. Opady deszczu, miejscami śnieg i przymrozek oraz mgły marznące w Polsce

W nocy z piątku na sobotę Polska znajdzie się pomiędzy niżami znad zachodniej i południowej Europy a silnym wyżem z centrum na wschód od Moskwy. Na wschodzie zaznaczy się front okluzji wraz z opadami. Pozostaniemy w masie polarno-morskiej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 12.12.2020, 12 UC

Zachmurzenie będzie duże i całkowite. Jedynie na południu i południowym-zachodzie możliwe są rozpogodzenia. W pasie od woj. lubelskiego przez wschodnie Mazowsze i Podlasie aż po Warmię i Mazury występować mają opady deszczu, które w drugiej części nocy wraz z napływem coraz chłodniejszego powietrza zaczną przechodzić w śnieg. Miejscami rozwiną się mgły. Zwłaszcza na południu, wschodzie, centrum oraz zachodzie i północy, gdzieniegdzie będą marznące. Niewykluczone są opady marznące na północy i północnym-wschodzie, zwłaszcza nad ranem w sobotę.

Ostrzeżenia IMGW-PIB ważne od godzin popołudniowej w piątek do drugiej części sobotniego dnia. Dotyczą możliwych opadów marznących powodujących gołoledź na obszarze Polski.

Prognoza temperatury powietrza na noc z piątku na sobotę dla Polski. Na południu, zachodzie i północnym-wschodzie możliwy przymrozek. Na pozostałym obszarze termometry wskażą od 0°C do 3°C. Najcieplej będzie wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego.

Prognoza zachmurzenia, typu oraz zasięgu wystąpienia opadów w nocy z piątku na sobotę dla Polski. Nad ranem miejscami opady przejdą na północnym-wschodzie i częściowo wschodzie w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Wiatr ma być słaby z południowego-wschodu, wschodu. Jedynie wysoko w górach porywy wiatru do 70-90 km/h.