Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 8/9 stycznia 2021 dla Polski. Opady śniegu, znów oblodzenie i mrózW nocy z piątku na sobotę początkowo cała Polska będzie w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia. Na północy zaznaczy się front okluzji z niewielkim niżem. Od zachodu jednak rozbudowywać ma się klin wyżu znad Atlantyku, przynosząc stabilizacje w pogodzie. Pozostaniemy w masie polarno-morskiej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 9.01.2021, 00 UTC

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie duże i całkowite. Głównie na południu i częściowo wschodzie możliwe są przejaśnienia, a nawet krótkotrwałe rozpogodzenia. W wielu miejscach padać może przelotny śnieg i deszcz ze śniegiem o niskim natężeniu. Największe opady są prognozowane na północnym-wschodzie.

Prognoza zachmurzenia i opadów na noc z 8/9 stycznia 2021 dla Polski.

Ponownie prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w wielu miejscach Polski. Dlatego synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Temperatura poza obszarami górskimi wyniesie od -5°C do -1°C. Jedynie na obszarach podgórskich i górskich chłodniej do -12°C.

Wiatr ma być słaby w całym kraju z półudniowego-zachodu, skręcający w drugiej części nocy na zachodni. Jedynie w Sudetach i Przedgórzu Sudeckim porywy do 50 km/h.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz