Pogoda na noc. Bardzo ciepło na południu. Front na zachodzie Polski

Niedziela w większości regionów Polski minęła pod znakiem spokojnej, słonecznej i bardzo ciepłej pogody. Na zachodzie kraju swój wpływ zaznaczył front atmosferyczny przynosząc zachmurzenie, a w godzinach popołudniowych również opady i burze.

Podobna pogoda czeka nas podczas nadchodzącej nocy. Najpogodniej będzie na wschodzie kraju. Na zachodzie, a w kolejnych godzinach nocy również w centrum Polski padał będzie deszcz.

deszcz w nocy

Lokalnie opady deszczu mogą być w nocy intensywne. Najbardziej intensywnych opadów deszczu spodziewać się powinni mieszkańcy Dolnego Śląska i Wielkopolski. Nie można wykluczyć w pierwszej części nocy zanikających burz na zachodzie kraju. Strefa opadów deszcze w nocy dotrze nad regiony centralne. Na wschodzie kraju do rana będzie pogodnie

Pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda na noc dla polski

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie ciepła w większości regionów kraju. Najchłodniej na Suwalszczyźnie i Podlasiu, gdzie słupki rtęci spadną do zaledwie 12-13 stopni Celsjusza. Najcieplej na południu Polski gdzie termometry wskazywać będą w nocy nawet 18 stopni ciepła. To już blisko do tzw. nocy tropikalnej, gdy temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Ciepła noc również na zachodzie i nad morzem, gdzie termometry wskażą 15-16 kresek powyżej zera.

Wraz ze strefą opadów przez kraj przemieszczała się będzie strefa silniejszego wiatru. Nie będą to porywy bardzo silne, ale wiatr osiągał będzie 50-60 km/h.