Pogoda na noc. Burze możliwe na wschodzie. Chłodniejsza noc w Polsce

Poniedziałek upłynął pod wpływem układu frontów atmosferycznych, które rozciągały się nad Polską centralną. Na wschód od frontu rozciągała się linia zbieżności wiatru do której doszło do formowania się burz. W strefie frontów atmosferycznych padał deszcz, lokalnie dość intensywnie. Na krańcach zachodnich było bezchmurnie.

Sytuacja podczas nadchodzącej nocy nie zmieni się diametralnie. Najchłodniej będzie w Polsce zachodniej, tam gdzie nie dociera ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Jednak w Polsce zachodniej będzie też najpogodniej. W pasie od Szczecina po Zieloną Górę 11-12 stopni Celsjusza.

Niewiele cieplej, bo 12-13 w pasie Polski centralnej od Pomorza po Małopolskę. W górach temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. W tym pasie kraju możliwe są słabe opady deszczu, a nawet mgły.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najcieplej będzie w Polsce wschodniej. Od 13 stopni na Suwalszczyźnie, do nawet 15 kresek powyżej zera na Podkarpaciu. W Polsce wschodniej nadal będzie burzowo. Burze powstawać mogą na lokalnych zbieżnościach wiatru praktycznie przez całą noc. Największe szanse na burze mają regiony północno wschodniej Polski.